partey15

Atlético Madryt po świetnym widowisku pokonało Real Madryt w pierwszym w historii derbowym starciu o Superpuchar Europy, odwracając losy meczu i tym samym przełamując europejski kompleks wielkiego rywala zza miedzy. Swoją cegiełkę do efektownego triumfu wicemistrza Hiszpanii na A. Le Coq Arena dołożył reprezentant Ghany Thomas Partey, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych tuż przed dogrywką, a ledwie kilkanaście minut później znakomitym podaniem obsłużył Saúla Ñígueza, który wyprowadził zespół Diego Simeone na prowadzenie. Po zakończeniu ceremonii wręczenia trofeum wychowanek Los Rojiblancos porozmawiał ze zgromadzonymi w mixed-zonie dziennikarzami na temat środowego spotkania oraz celów na nadchodzący sezon.

Co było kluczem do zwycięstwa w meczu o Superpuchar Europy?

To, że daliśmy z siebie absolutnie maksimum. Staraliśmy się także słuchać podpowiedzi trenera w trakcie spotkania oraz realizować wszystkie przedmeczowe założenia taktyczne.

Po końcowym gwizdku sędziego bardzo długo świętowaliście na stadionie z kibicami. Jak mocna jest relacja, która łączy Was z fanami?

Mamy znakomite relacje z naszymi kibicami. Dopingują nas nie tylko w momencie, kiedy prowadzimy, ale również wtedy, gdy musimy gonić wynik. My jesteśmy z nich dumni, a oni są dumni z nas – tak to wygląda.

Do środowego meczu Atlético miało kompleks niższości względem Realu, który regularnie ogrywał Was na arenie międzynarodowej. Czy triumf w Superpucharze jest początkiem nowej ery w historii klubu?

Wierzymy, że tak właśnie będzie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ten sezon nie będzie łatwy, ale jeśli chcemy wygrywać, musimy nadal intensywnie trenować.


Czy jesteś już gotowy, aby stać się liderem nowej generacji młodych piłkarzy w reprezentacji Ghany?

Przede wszystkim staram się ciężko pracować każdego dnia. Na mojej pozycji jest w klubie kilku zawodników o podobnej charakterystyce, od których wciąż staram się uczyć, a potem inni mogą w kadrze podpatrywać mnie.

Na konferencji prasowej Diego Simeone powiedział, że w nadchodzącej kampanii będziesz odgrywał w zespole Rojiblancos istotną rolę, tym bardziej, że dałeś świetną zmianę w środowym meczu o Superpuchar. Jak zatem widzisz swoją obecną pozycję w Atlético?

Każdy piłkarz potrzebuje motywacji i dużej pewności siebie. Mam nadzieję, że moja rosnąca wiara we własne umiejętności będzie coraz mocniej procentować i zostanie nagrodzona przez trenera.


Czy to możliwe, aby ponownie zdetronizować Real i Barcelonę w lidze hiszpańskiej?

Oczywiście, Atlético jest przecież jednym z największych klubów na świecie. Wszyscy wiemy już, że jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy wielkich. Wierzę, że ten sezon będzie jeszcze lepszy!

A czy sądzisz, że w tym sezonie Atlético może wreszcie wygrać Ligę Mistrzów?

Myślę, że możemy osiągnąć więcej niż w minionych rozgrywkach. Na razie cieszymy się, że udało nam się rozpocząć sezon od zdobycia trofeum. Oczywiście, triumf w Champions League jest teraz naszym priorytetem. Aby to osiągnąć, musimy wygrywać kolejne mecze, bo właśnie seryjne zwycięstwa sprawiają, że w drużynie panuje pozytywna atmosfera mobilizująca do dalszych sukcesów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *